logo

Parochiefederatie Gennep

RK Gemeenschap Heijen en Gennep

Lichtpuntje (60)

Paus Franciscus heeft onlangs een wonder erkend op voorspraak van de zalige pater Titus Brandsma. Met de erkenning van dit wonder is de weg naar de heiligverklaring vrij. Hij werd in 1881 in Bolsward (Friesland) geboren en overleed in 1942 in het concentratiekamp Dachau. Hij trad in bij de Karmelieten. Na een studie in Rome werd hij onder meer hoogleraar wijsbegeerte en mystiek aan de toen pas opgerichte Katholieke Universiteit in Nijmegen. Maar zijn interesse was niet alleen op de studie gericht. Hij was in die crisisjaren voortdurend bezig om mensen te helpen om hun persoonlijke godsrelatie te laten groeien. Graag geef ik u een gedachte mee van deze zalige pater Titus Brandsma: “Wij moeten terug naar het beeld dat wij van eeuwigheid door God gekend en gewild zijn. Wij moeten terug naar dat beeld wat God zich van ons heeft voorgesteld, wat wij zouden moeten zijn, wat wij zouden moeten uitstralen. Naar dat beeld moeten wij terug.” * Wees bakens van hoop en licht! Net als de zalige pater Titus Brandsma. Maak het verschil in deze wereld! Graag wens ik u een mooie en vruchtbare Adventstijd toe.

Pastoor G. Kessels

* Vgl. T. Brandsma, „Van ons Geestelijk Erf – De Evangelische Peerle, inhoud en strekking II‟, De Gelderlander 91 (20 mei 1939).